Księgowość w małej firmie 2024: dlaczego warto to zlecić specjalistom ?

Jako samodzielni przedsiębiorcy nosimy wiele kapeluszy: jesteśmy jednakowo prezesami, pracownikiem...

Udostępnij post

Od prezesa do zaopatrzeniowca

Jako samodzielny przedsiębiorca mierzysz się z wieloma zadaniami.  Jesteś prezesem w swojej firmie, ale też księgowym marketingowcem, a czasem nawet zaopatrzeniowcem. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, które nie są łatwe. Musisz się nauczyć mądrze zarządzać zasobami którymi dysponujesz. Dążysz zatem do znalezienia równowagi pomiędzy inwestycją czasu, a pieniędzy tak aby rezultaty były optymalne zarówno dziś jak i w dłuższej perspektywie.

I ja doskonale rozumiem, że jako młoda firma, musisz ciąć koszty i pilnować wydatków. Zawsze jednak czymś będziesz musiał zapłacić, trzeba więc podjąć decyzję, która waluta, w którym przypadku będzie najkorzystniejsza dla Ciebie i Twojego biznesu.

Zarządzanie wieloma rolami może być wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli wcześniej pracowałaś w zespole i każdy zajmowała się tylko wycinkiem całości.

Podobny problem mieli znani prezenterzy telewizyjni, którzy kilka lat temu zaczęli uruchamiać swoje kanały na platformie You Tube. Nagle okazało się, że to nie jest takie proste. W telewizji mają do dyspozycji całe zastępy specjalistów: makijażystę/ reżysera/ gotowy scenariusz/ oświetleniowca, dźwiękowca itd., a tu są sami. Znaleźli się wówczas dokładnie w tym samym miejscu w którym Ty jesteś dziś. Musieli zdecydować czy wszystko będą robić sami czy może cześć działań zlecą specjalistą np. montaż nagrań czym uwolnią swój czas i zajmą się czymś na czym znają się lepiej np. nagrywaniem kolejnych odcinków.

Tylko od Ciebie zależy, jakie zadania i w jakim zakresie będziesz delegować innym a jakie wykonasz samodzielnie. W moim wypadku było to zbudowanie strony internetowej. Najpierw próbowałam sama. Zmarnowała masę czasu i nerwów, wykupiłam jakieś kursy, które, a i owszem coś mi tam dały, ale umówmy się, efekt był daleki od zamierzonego. Dlatego kiedy poznałam Olę i nadarzyła się, okazja zleciłam jej to zadanie. Tak musiałam zapłacić, ale nie żałuje były to świetnie wydane pieniądze a efekt, który osiągnęłyśmy, jest dla mnie satysfakcjonujący. Jeżeli jesteście ciekawi co o naszej kooperacji sądzi Ola to dała ona wyraz swoim odczuciom w artykule na swoim blogu tutaj  

Korzyści z przekazania księgowości w ręce specjalisty

Jednym z zadań, które warto delegować, jest prowadzenie księgowości oczywiście jeżeli sama nie jesteś specjalistką w tej dziedzinie. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza jeżeli swoją firmę marzeń budujesz, w kraju, którego  przepisów nie znasz tak dobrze jak w ojczyźnie, a i problemy z komunikacją nie ułatwiają Ci sprawy. Oto kilka argumentów przemawiających za tym, aby podjąć taką decyzję:

  • Oszczędność Pieniędzy-obsługa księgowa Twojej firmy może wydawać się droga, ale porównując to do zatrudnienia księgowej na etat sporo oszczędzasz. Nie interesuje Cię pensja, chorobowe, urlop, wyposażenie biura i co najważniejsze szkolenia pogłębiające wiedzę. Ponadto, unikając kar i grzywien dzięki terminowemu składaniu dokumentów, w budżecie zostaje  znacznie więcej, dodatkowo jeżeli policzysz ile roboczogodzin kosztowało by Cię ślęczenie nad dokumentami- cena wydaje się nie być tak  wygórowana.
  • Oszczędność Czasu-delegując zadania związane z księgowością, oszczędzasz czas, który mógłbyś przeznaczyć na rozwijanie swojego biznesu, ale też na odpoczynek i czas z bliskimi. Nie musisz uczyć się obsługi programów księgowych ani poświęcać godzin na wprowadzanie dokumentów – to robi za Ciebie profesjonalista
  • Wsparcie w Rozwoju Firmy– dobre biuro księgowe nie ogranicza się tylko do rachunków. Staje się Twoim partnerem biznesowym, wspierającym Cię w osiąganiu celów finansowych. Proaktywne biuro doradza, podpowiada zmiany, które mogą poprawić efektywność finansową Twojej firmy.
  • Unikanie Błędów– specjaliści w biurze księgowym posiadają wiedzę i doświadczenie, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędów podatkowych czy innych pomyłek. To zabezpiecza przed ewentualnymi konsekwencjami wynikającymi z braku znajomości skomplikowanych przepisów podatkowych
  • Rzetelność i Zgodność Z Prawem-outsourcing księgowości zabezpiecza przed nieścisłościami w dokumentach i zapewnia przestrzeganie przepisów podatkowych, co jest kluczowe dla jednoosobowych przedsiębiorców.

Wszystkie te zalety doceniają klienci, którzy współpracują ze mną. Jedną z nich jest Natalia właścicielka Natur Beauty Box Ania jest ludzką księgową! 🙂Tłumaczy wszystko w zrozumiały sposób, przypomina o dosyłaniu faktur, pilnuje terminów, szybko odpisuje na wiadomości. Współpraca z Anią jest na wysokim poziomie w bardzo miłej atmosferze. Polecam oddać księgowość w jej ręce!  

Jakub menager Polski Supermarket Promo z Rotterdamu tak pisze o naszej współpracy: Nie mogę sobie wyobrazić lepszej firmy do obsługi księgowej online niż ta. Ich usługi są niezwykle wygodne, profesjonalne i skuteczne. Przemiła Pani Ania zawsze służy pomocą i szybko reaguje na moje potrzeby. Dzięki niej, prowadzenie finansów mojej firmy stało się naprawdę łatwe i bezproblemowe. Polecam z całego serca

Deleguj księgowość swojej firmy w 2024

Grudzień to miesiąc, gdy informacje o nadchodzących podwyżkach na kolejny rok zaczynają napływać niebezpiecznie szybko. Ubezpieczenia samochodowe, polisy firmowe, czy nawet zorgverzekering – już teraz wiadomo, że koszty wzrosną. W opozycji do tych wszystkich podwyżek proponuję  Ci abyś zabezpieczył swój budżet firmowy i podpisał umowę o współpracy na rok 2024 w cenie z 2023  .

Decydując się na podpisanie umowy pomiędzy 05 a 21 grudnia 2023 roku, otrzymasz miesięczny abonament pakietu standard za jedyne 120€. Co istotne, ta cena pozostanie niezmieniona, aż do końca przyszłego roku. Zyskujesz więc pewność finansową, oraz spokojną głowę. Twoja rola ograniczy się jedynie do dostarczenia mi w wyznaczanych terminach dokumentów- o czym też Ci będę przypominać. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pracuje głównie online pozwala mi to na współpracę z przedsiębiorcami z całej Holandii.  

Tak jak z Marcinem właścicielem firmy budowlanej, który tak ocenia naszą dotychczasową współpracę. Niemożliwe od ręki czary na wczoraj. Od kiedy pamiętam mam zaszczyt przyjmować pomoc od Pani Ani w prowadzeniu swojej fimy. Dzięki niej nie zastawiłem domu i mam jeszcze nerkę. Dziękuję za te wszystkie lata, każdy następny kwartał z tobą jest bezcenny.

Wszystkie dokumenty i cała komunikacja odbywa się za pośrednictwem nowoczesnych platform i programów. Dzięki czemu nie stracisz ani minuty na stanie w korkach aby się ze mną spotkać. Szczegółowe informacje na temat tego czego możesz oczekiwać w ramach swojego pakietu znajdziesz w zakładce „Oferta”. Masz wątpliwości, bądź pytania koniecznie umów się na darmową konsultacje online tutaj, która do niczego Cię niezobowiązuje

Bądź efektywny pomnażają zyski, a nie koszty

Delegowanie zadań związanych z księgowością może być kluczowym elementem efektywnego zarządzania jednoosobowym biznesem. Stałe koszty, oszczędności czasu i pieniędzy, a także wsparcie w rozwoju firmy sprawiają, że outsourcing księgowości staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Zamiast przejmować się rachunkami, skoncentruj się na tym, co naprawdę kochasz – rozwijaniu swojego biznesu.

Pamiętaj, że wybór biura księgowego to kluczowy krok. Znalezienie partnera, który zrozumie specyfikę Twojej działalności i pomoże w osiąganiu biznesowych celów, to inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Deleguj zadania, oszczędzaj czas i skup się na rozwijaniu swojej jednoosobowej firmy a ja zajmę się resztą.

Bądź na bieżąco

Zobacz więcej